معرفی شیر صافی و انواع آن دانشنامه آهن ملل | کسری ساران

انواع شیر صافی برنجی الگوی طراحی ساده و شرایط نصب آسانی دارند. به ‌راحتی می‌توانیم از آنها در هر فضای محدود فرایند استفاده کنیم. در عین ‌حال ظرفیت پاک‌سازی آنها مناسب است و می‌توانند بخش کاملی از ذرات جامد و دردسرساز سیال عبوری سیستم را حذف نمایند. فیلتر کردن تمام سیالات مورد استفاده در پایپینگ بسیار حائز اهمیت است. شیر صافی که صفحه توری و بدنه آن از جنس آلیاژ‌ ضدزنگ فولاد ساخته می‌شود، دارای مقاومتی بالا نسبت به حرارت بالا و خوردگی است. مزیت این محصول سطح صیقلی آن است که باعث شده به راحتی قابل تمیز کردن باشد.

کاربرد شیر یکطرفه صافی برنجی کیزایران

عملیات فیلتراسیون سیالات در صنایع مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از صنایع با مشکلات مربوط به انجام این عملیات درگیر هستند. معمولا برای این کار باید از سیستم‌های تصفیه مختلفی استفاده شود که علاوه بر ایجاد هزینه بسیار زیاد می‌تواند پیچیدگی‌های زیادی را نیز به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی استفاده از یک شیر صافی که علاوه بر کنترل جریان سیالات می‌تواند برای فیلتراسیون آنها نیز مورداستفاده قرار گیرد کاربردهای زیادی دارد. برای خرید شیر صافی برنجی می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت اینرژی مجری مستقیم عرضه و فروش محصولات پایپنگ در سراسر کشور استفاده کنید. برای بررسی مشخصات شیر صافی برنجی و اطلاع از جزئیات قیمت آنها می‌توانید از فضای سایت اینرژی استفاده نمایید. اینرژی جامع‌ترین مرجع فنی و کامل‌ترین فضای مجازی برای فروش شیر صافی برنجی است.در ادامه میتوانید جدول قیمت بریخ  از مدل های موجود شیر صافی برنجی را نگاه کنید.

شیر صافی برنجی یکی از ابزارهای ساده فرایندی است که می‌تواند بخش بزرگی از ناخالصی‌های انواع سیالات را جداسازی کند. اینگونه شیرآلات بواسطه شکل خاصی که دارند تغییر جهت کمتری نسبت به دیگر انواع شیر صافی دارند، در نتیجه به راحتی سیال را عبور می دهند. این مدل شیر های صافی در قسمت Y قابلیت باز شدن و تمیز کاری دارند. تا این قسمت از مقاله دانستیم که شیر صافی یکی از پرکاربرد ترین شیرآلات در صنایع مختلف است. وظیفه شیر صافی مثل بقیه شیرها باز و بسته کردن جریان سیال نیست بلکه اصلی ‌ترین کاربرد آن جدا سازی نا خالصی های معلق در سیالات می باشد. همچنین لازم است بدانید که شیر صافی از سه قسمت توری، بدنه و درپوش تشکیل شده است.

می توان گفت این دسته از شیر ها جهت فیلتر کردن انواع سیالات به کار برده می شوند. رایج ترین نوع شیر های صافی از جنس چدن می باشند که کاربرد بسیار زیادی در سیستم های آبرسانی و بخار دارند. شیرآلات صافی سیالاتی چون گاز، آب، بخار، هوای فشرده، فاضلاب، روغن و همچنین سیالات خورنده را در خطوط لوله غربال می کنند. به عنوان مثال در تاسیسات فاضلاب، آب و حتی مصارف خانگی به منظور مانع شدن از ورود اجسام و اشیا خارجی به داخل لوله از شیر صافی استفاده می کنند. ممکن است در یک آپارتمان تعدادی موجودات بیماری زا (مثل موش و سوسک) زیاد باشد و به داخل خانه نیز نفوذ داشته باشند. برای حل این مشکل فقط کافی است که از شیر صافی استفاده شود تا مانع ورود اشیا و موجودات بیماری زا به خانه خود شوید.

قیمت شیر صافی

این در حالی است که با نصب انواع brass strainer valve به ‌راحتی می‌توانید حضور ناخالصی‌های فرایندی را مدیریت تولید شیر صنعتی کنید. قیمت شیر صافی برنجی ارزان است و شرایط نصب و بهره‌برداری ساده‌ای دارد. اما به ‌جای خود از پیشامد هزینه‌های سنگین خسارت خرابی تجهیزات حساس و گران‌قیمت جلوگیری می‌کند. شیر صافی چدنی که با جنس GGG40 تولید شده و معمولا تا فشار کاری 16 بار در سیستم های آبی مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که مقاومت خیلی خوبی در برابر فرسایش و خوردگی از خود نشان می دهند. در کل شیر های صافی را با متریال گوناگون برای تحمل فشار های مختلف تا 25 بار تولید کرده و ارائه می دهند.

  • 2- یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی بین این دو آن است که فیلتر یکبار مصرف است اما شیر صافی توری را می‌توان به صورت دستی تمیز نموده و مجدداً از آن استفاده کرد.
  • کاربرد شیر صافی چدنی در محیط‌های کاری در معرض شوک حرارتی و مکانیکی توصیه نمی‌شود.
  • غالباً بر روی بدنه برنجی شیر، فلشی برای نمایش سمت ورودی تا خروجی آن وجود دارد.
معرفی شیر صافی و انواع آن دانشنامه آهن ملل | کسری ساران