هنرسرا فروشگاه صنایع دستی اصفهان فیروزه کوبی مینا کاری | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

جالب است بدانید که در بازار صنایع دستی اصفهان در دوران قاجاریه از رونق افتاد اما پس از انقلاب مشروطه دوباره رو به توسعه گرفت. صنایع دستی اصفهان بسیار متنوع و زیبا هستند و شما می‌توانید آن‌ها را از بازارهای شهر اصفهان، میدان نقش جهان و دیگر فروشگاه‌های شهر خریداری کنید. خیابان ویلا در تهران و پاساژ ایران مال نیز مکان‌هایی مناسبی برای خرید صنایع دستی اصیل اصفهان هستند.

  • خرید ترمه را به عنوان زیباترین و نفیس ترین منسوجات موجود توصیه می کنیم و در بین صنایع دستی مختلف، نرخ فروش بسیار بالایی دارد.
  • گیوه دوزان این شهر علاوه بر تولید گیوه به تعمیر کفش نیز می پردازند.
  • در میان محصولاتی که در بازار به فروش می رسند محال است که چشمان به پارچه های زیبا نیفتد.

هنرسرا فروشگاه صنایع دستی اصفهان فیروزه کوبی مینا کاری | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

زرباف یکی دیگر از صنایع دستی اصفهان است که مورد توجه بسیاری از گردشگران که قصدخرید صنایع دستی اصفهان را دارند، است. زرباف پارچه ایست بافته شده از ابریشم و گلابتون که یکی از ارزشمندترین صنایع دستی اصفهان است که گردشگران بسیاری را علاقه مند به خرید آن ساخته است. تزرباف پارچه ایست که یکی از پودهایش ابریشم رنگی و پود دیگرش نخ گلابتون است، تارش هم ازابریشم خالص است.

بهترین صنایع دستی و سوغات اصفهان و آدرس بهترین بازارهای خرید

مشارکت کشورها در این اقدام فرهنگی و اجتماعی که با استقبال بسیار خوب مسئولان و مردم این کشور و همچنین دیپلمات‌ های خارجی برگزار میشود، از منظر دیپلماسی عمومی بسیار موثر و مفید خواهد بود و یک امر ملی است. پوستین یا لباس خز به پوششی زمستانی اطلاق می گردد که تمام یا قسمت عمده ای از آن مستقیما از پوست حیوانات پشم دار تهیه شده باشد. در ایران افرادی به پوستین دوزی و نقش اندازی روی آن اشتغال دارند و به تولید انواع سجاده، پادری، دایره های کفشی، دستکش و … می پردازند. آنچه امروز در اصفهان به عنوان پارچه های قلمکار به فروش می رسد نقوشی از بته جقه را شامل می شود و کاربردهای مختلفی دارد.

خرید صنایع دستی ایران

این هنر متاسفانه از اواخر دوره قاجار رو به افول گذاشت و با ورود ماشین‌های صنعتی و تاسیس کارخانه‌های نساجی در کاشان، کارگاه‌های مخمل بافی یکی پس از دیگری تعطیل شدند. با حال و هوای خوش وارد بازار صنایع دستی اصفهان شوید و هنر هنرمندان این مرز و بوم را از نزدیک ببینید. هنرمندانی که سالیان سال با تلاش و بدون خستگی به آموختن هنرهای محتلف پرداختند تا ذوق هنری اصفهان پابرجا بماند. نشلج از روستاهای استان اصفهان است که از دیرباز در آن گیوه بافی مرسوم بوده و شهرت گیوه هایش بسیار است. در کتاب تاریخی من باب کاشان سال 1296 از این گیوه های نشلجی چنین یاد شده که مردان و زنان این روستا به بافتن گیوه مشغول هستند. تخت گیوه از پوست گاو، کتیرا و پارچه تهیه می شود که توسط آقایان روستا انجام می شود و پس از تمام شدن تخت گیوه رویه ی آن یا تخت کش را به زنان می سپارند تا آن را ببافند.

هنرمندان اصفهانی که امروز به کار قلم‌زنی مشغول‌اند همگی این هنر را از گذشتگان خود به ارث برده‌اند و آن را با هنر امروز تلفیق می‌کنند تا هر گردشگری را در برابر هنر زیبای قلم و دستشان متحیر کنند. این هنرمندان طرح‌هایی از آیات قرآن کریم، گل‌های زیبا و پرنده‌ها را با استفاده از قلم مخصوصی برروی فلز می‌کوبند و آثارشان را خلق می‌کنند. اصفهان در دورۀ حکومت صفویان یکی از مراکز عمده قالیبافی محسوب می شد و تعداد زیادی کارگاه در آن وجود داشت. مهم ترین تولیدات قالی بافی این کارگاه ها قالی بود که از صنایع دستی مشهور آن زمان به شمار می رفت.

از معروف ترین سوغاتی اصفهان: گز