ایران در رتبه 21 اقتصاد دنیا قرار گرفت قدرت اقتصادی ایران بیشتر از 171 کشور- اخبار اقتصاد جهان اخبار اقتصادی تسنیم خبرگزاری تسنیم | artofmarketing

از خصوصیات مشترک مجله خبری هنر مارکتینگهای جهان سوم این است که تقریبا در همه این کشورها کم و بیش سابقه حضور وحاکمیت استعمار وجود دارد که البته چگونگی و شکل آن متفاوت است. براساس مدل قدیمی سه جهان، عربستان سعودی نه هم‌ ردیف با ایالات متحده بود و نه بخشی از بلوک اتحاد شوروی یا بلوک شرق. ذخائر نفت عربستان سعودی در سال ۱۹۳۸ کشف شد و پیشرفت برای بهره‌برداری از این ذخائر در سال ۱۹۴۱ آغاز گشت. تا آن زمان عربستان سعودی کشوری با فرهنگ قومی و قبیله‌ای عربی بود و حتی امروز کشوری بسیار پیرو سنت قدیم و محافظه‌کار است که حکومت پادشاهی دارد.

  • روشی که در آن تولید ناخالص داخلی را با جمع‌کردن هزینه‌های کالاهای مصرفی جدید، مخارج سرمایه‌گذاری جدید، مخارج دولت و ارزش خالص صادرات (صادرات منهای واردات) محاسبه می‌شود.
  • با نگاهی به لیست 10 اقتصاد برتر جهان از سال1980 تا کنون، شاهد ثابت بودن نام 17کشور در این رتبه‌بندی سالیانه هستیم؛ به این معنا که تنها 3کشور جدید به آن‌ها اضافه شده‌اند.
  • طبق گزارش “دیده بان کارآفرینی جهانی”، بیش از۳۰ درصد از مردم نیجریه یا کارآفرین جدید هستند یا مالک و مدیر کسب و کار خودشان – که از بالاترین‌ها در جهان است.
  • بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ ژاپنی به‌عنوان شبکه‌ای از شرکت‌های به‌هم‌پیوسته به نام keiretsu سازمان‌دهی شده‌اند.
  • درآمد سرانه هند تنها در سه دهه پس از استقلال در حدود ۱٪ افزایش یافته‌ است.

کشورها اکثراً بجای تلاش جهت دستیابی به رفاه عمومی در جوامع شان بیشتر تلاش در انکشاف اقتصادی مینمایند. بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ این کشور سالانه ۵ میلیون دلار از شرکت‌ها، ازجمله توییچ متعلق به آمازون برای مجوز دامنه‌ی توییچ (Twitch.tv) برای این پسوند دامنه درآمد کسب کرده که معادل تقریبا ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور است. این کشور واقع در میان هاوایی و استرالیا، بزرگ‌ترین صنعت این مجمع‌الجزایر آتشفشانی به ماهیگیری سرزمینی متکی است. پیش‌بینی شرکت فولکروم این است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی، نیجریه به طور متوسط سالی ۴.۲ درصد رشد می‌کند و از رده ۲۲ به رده ۱۴ اقتصادهای بزرگ جهان می‌رسد. طبق گزارش “دیده بان کارآفرینی جهانی”، بیش از۳۰ درصد از مردم نیجریه یا کارآفرین جدید هستند یا مالک و مدیر کسب و کار خودشان – که از بالاترین‌ها در جهان است.

روش های تولید رشد اقتصادی

این نهاد بین‌المللی انتظار دارد تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در این سال به یک‌‌هزار و 599 میلیارد دلار برسد که این رقم 150 میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش خواهد یافت. تولید ناخالص داخلی بیانگر ارزش بازار پولی تمام محصولات و خدماتی است که یک کشور در طول دوره‌ای مشخص ایجاد می‌کند. GDP چشم‌انداز بسیار خوبی از وضعیت اقتصادی یک کشور را در اختیار کارشناسان قرار داده و میزان آن را می‌توان به کمک مقادیری مثل هزینه‌ها و مخارج، تولیدات و درآمدها محاسبه کرد. اما آمار ایران گرچه باید به بیش از اینها و به حدود ۳ درصد برسه -با توجه به قابلیتهای همه جانبه ما از جمله منابع و شاهراه بودن و متخصصین منهای مدیران غالبا کارنابلد ما صادره از جنوب تهران- ولی تا همینجاش هم خیلی عجیب غریبه. حجم اقتصاد ایران اندکی بیش از یک درصد اقتصاد جهانه و این خوبه به شرطی که خودمون رو خراب نکنیم و این دارایی رو حرام نکنیم. باید با کمک چین و روسیه و برزیل و هند و چندتا کشور دیگه، خودمون را همراه با اینها بکشیم بالاتر.

البته چون غالب این نظریه پردازان، توسعه را به معنای رواج ارزش های غربی می دانستند، خود به خود تکنولوژی های ارتباطی و رسانه ای را ابزاری در دستیابی به این هدف تلقی و گسترش آن را توصیه می کردند. اینان باور داشتند که توسعه رسانه ها و امکانات ارتباطی از یک سو به شکل دهی شخصیت انسان ها که خود مهمترین عامل توسعه در یک جامعه به شمار می روند، مدد می رساند واز سوی دیگر دولت ها و جوامع را مهیای پذیرش ارزش های تازه می کند. هر یک از این شبکه های بزرگ دارای محصولات فرهنگی بسیاری از جمله روزنامه، ایستگاه تلویزیونی، ایستگاه رادیویی، شرکت های موسیقی و انتشارات هستند و برای اینکه به این حد برسند و بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند، مجبور هستند تا می توانند به دولت نزدیک تر شوند. اما به علت حذف نظرات دولتی، این شرکت ها بزرگ و بزرگتر شده اند و بر ثروت خود می افزایند. در این فضا این بنگاه های بزرگ مجبورند که از دولت و سیاست های کلان آن دفاع کنند.

شخصیت معامله گری در بازار بورس

اگرچه شاخص برابری قدرت خرید هند معادل 10.51 تریلیون دلار تخمین زده می‌شود، اما کارشناسان از پایین آمدن نرخ رضد اقتصادی واقعی آن در آینده خبر داده‌اند. این معیار نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی اسمی در قیمت‌ها و ارزهای محلی است که سرعت رشد اقتصاد یک کشور را به‌صورت تخمینی مشخص می‌کند. در این روش ارزها را براساس سبد کالایی که در آن کشورها خریداری می‌شوند، به‌جای نرخ مبادله ارز، تنظیم می‌کنند.

http://beautyreview.ir